Treneri

Marko Musić, prof.

Sportski direktor

Rođen je 13.06.1973., a član ZTD-a je od 1980. godine. Školovao se u OŠ “Ivan Gundulić” i V. gimnaziji te položio GCE Sveučilišta u Cambridge-u. Diplomirao je na usmjerenju sportske gimnastike Kineziološkog fakulteta u Zagrebu, od 2003. angažiran kao vanjski suradnik KIF-a. Oženjen je i otac dvoje djece.

Od 1986. do 1999. nastupao je za reprezentaciju Hrvatske te bio sudionik MI, EP I SP. Tri puta bio je i nacionalni prvak Zimbabwe-a.

Trenersku karijeru u ZTD ’’Hrvatski Sokol’’ započinje 2001. kao pomoćni trener ruskog mentora Shalimova. U desetogodišnjem stažu radio je sa svim rekreativnim i natjecateljskim programima uključujući i “A” program te obnašao funkciju glavnog trenera rekreacije. Uz trenerski posao, kraće vrijeme vršio je i dužnost tajnika te godinu dana bio i predsjednik ZTD-a. Trenutno obavlja funkciju v.d. sportskog direktora ZTD-a.

U statusu je nacionalnog suca, a u statusu međunarodnog suca III. kategorije bio je od 1996. do 2004. te II. kategorije od 2004. do 2008. Sudio je na Mediteranskim igrama te Europskom prvenstvu u Patrasu 2002.

Lucijan Krce, viši trener sportske gimnastike

Glavni trener MSG

Rođen je 30.01.1975. godine u Zagrebu, a član kluba ZTD „Hrvatski Sokol“ je od 1979. godine. Svoje najbolje sportske rezultate postiže u periodu od 1986. do 1997. godine kada trenira sa trenerom Ratkom Vukovićem. Sudionik je brojnih MI, EP, Univerzijada te Svjetskih prvenstava i ostalih međunarodnih natjecanja te je gimnastičar s najvećim brojem nastupa za reprezentaciju Hrvatske.

Završio je Višu školu za trenera sportske gimnastike na Kineziološkom fakultetu. Trener je vrhunskog „A“ programa, a svoje najbolje trenerske rezultate postiže sa ml. juniorskom i juniorskom kategorijom (trener je Tina Srbića i Filipa Boroše te trojice seniora).

Marko Brez, mag. cin.

Glavni trener ZSG

Ratko Vuković, mr. sc. cin.

Ratko Jovanović, prof.

Trener

Rođen je 19. 10. 1976. godine u Zagrebu gdje završava osnovnu školu i jezičnu gimnaziju. Diplomirao je 2003. na Kineziološkom fakultetu sa specijalizacijom sportske gimnastike. Član je ZTD Hrvatski sokol od 1986. Oženjen je te od 2010. godine otac jednog djeteta.

U razdoblju od 1992. do 2000. redoviti je član hrvatske reprezentacije i nastupa na 3 Svjetska i 4 Europska prvenstva, Univerzijadama i Mediteranskim igrama. Višestruki je prvak Hrvatske, a ranije u mlađim kategorijama i bivše države.

Trenerskim poslom bavi se od 2000. godine. te uči od ruskih mentora (Rinkov, Černov, Kriežimski, Šalimov – muška gimnastika, Ostapenko – ženska gimnastika). Profesionalno je zaposlen od 2004. na funkcijama glavnog trenera juniorske ženske reprezentacije (2004 – 2006. g. ), glavnog koordinatora rada ZTD „Hrvatski sokol“(2005/2006.). Jedan je od autora rekreativnog programa „Gimnastička početnica“.

Zrinka Tošović, mag. cin.

Trener

Sporskom gimnastikom počela se baviti 1994. Od 2002 trenerica je rekreativnih i natjecateljskih programa. Magistrica Kineziologije usmjerenje gimnastike, te provostupnik fizioterapije.

Završila brojne seminare za trenere i suce.

Ksenija Pišćević, prof. KIF

Trener

Rođena je 18.3.1983. godine, a gimnastikom se počela baviti 1987. godine. Apsolventica je na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu.

Tijekom gimnastičke karijere nastupala na brojnim državnim i međunarodnim natjecanjima te je višestruka višebojska prvakinja Hrvatske. Članica je nacionalne kadetske i juniorske vrste od 1993. do 1996. godine. Od 1998. trenira skokove u vodu gdje također postiže zapažene rezultate.

Kao trener sportskih vrtića radi od 2003. do 2007. godine, a od 2007. u ZTD-u kao trener rekreativnih programa te natjecateljskih „B“ I „C“ programa.

Nacionalna je sutkinja ženske sportske gimnastike.

Željka Lozanov, prof. KIF

Matija Baron, apsolvent KIF

Demonstrator/Pomoćni trener

Leonardo Kušan, student 2. godine SCIT

Demonstrator/Pomoćni trener

Sabina Tadej, mag. cin.

Trener

Valentino Vulama, mag. cin.

Trener

Filip Boroša, stručni prvostupnik sportske gimnastike

Trener

Kristijan Vugrinski, stručni prvostupnik sportske gimnastike